Suknia wieczorowa bez tajemnic

Gdy wybieramy się na wieczorną imprezę, zwykle mamy świadomość tego, że nasz wygląd będzie miał szczególnie duże znaczenie podczas jej trwania. Nie musi się to nam podobać, bardzo często okazuje się jednak, że to właśnie wygląd wpływa na to, jak jesteśmy oceniane. Jeśli zatem spotkanie wiąże się z poważnymi zobowiązaniami, jedynym strojem, na który możemy zdecydować się bez obaw, okazuje się być suknia wieczorowa. Ta długa sukienka jest zarezerwowana jedynie na szczególne okazji i, na szczęście, nie zawsze wygląda tak samo. Nawet jej długość nie jest sztywnie określona przez zasady bon tonu, jeśli więc nie czujemy się najlepiej w sukienkach ciągnących się aż do ziemi, wcale nie musimy ich wybierać.

Co ważne, suknia wieczorowa nie jest tożsama z suknią balową. Ta czarna sukienka wieczorowadruga zawsze ma górę bez ramiączek i rozkloszowany dół, mamy więc do czynienia z opisem, do którego nie pasuje choćby suknia syrenka. Idąc tym tropem nie możemy nie docenić tego, że suknia wieczorowa jest rozwiązaniem zdecydowanie mniej konwencjonalnym. Co ciekawe, sama historia sukni wieczorowych wcale nie jest długa. W średniowieczu nie było nawet mowy o takim rozwiązaniu, pierwsze suknie tego typu pojawiły się więc i zaistniały w świadomości społecznej dopiero w dziewiętnastym wieku. Oczywiście, początkowo suknia taka musiała ciągnąc się po ziemi, początkowo nie było też mowy o odsłanianiu rękawów. Moda zmieniała się jednak szybko, a nowe kroje i materiały sprawiały, że panie zakładające suknie wieczorowe mogły się czuć coraz swobodniej.

Dziś suknie wieczorowe dostosowuje się zresztą nie tylko do typu kobiecej sylwetki, ale i do okazji, nie zawsze więc suknia tiulowa będzie najlepszym wyborem i to pomimo tego, że wiemy doskonale, jak dobrze się w niej prezentujemy. Gdybyśmy mieli wskazać najmodniejszą stylistykę sukni wieczorowej, z pewnością należałoby wspomnieć przede wszystkim o stylu ołówkowym. Zakłada on dopasowanie do figury i obejmuje suknie bez paska, ale z prostym krojem. Wspomniana już syrena jest suknią z dopasowaną górą i dołem przypominającym ogon syreny. Prezentuje się znakomicie, jej właścicielka musi być jednak zbudowana bardzo proporcjonalnie. Znacznie bezpieczniejsza wydaje się suknia o linii „A” mająca kształt dzwonu i stopniowo rozchodząca się ku dołowi.

Kategorie: Impreza,

Autor

Redakcja eciuszek24.pl

Zespół autorów artykułów składa się z najlepszych stylitów znających branżę modową "od podszewki".