Wybór sukienki ślubnej do typu sylwetki

Stało się! Po burzliwym okresie docierania się, po romantycznych zaręczynach i po starannych przygotowaniach przyszedł czas wesela. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Sala weselna jest dokładnie taka jaką sobie wymarzyłaś, goście weselni już potwierdzili swoją obecność jednak Ty wciąż nie wiesz, co założyć na tą niezwykła uroczystość…. No właśnie, jednak nie wszystko jeszcze jest gotowe. Wciąż zastanawiasz się, która suknia ślubna będzie najlepiej na Tobie leżeć i którą wybrać, aby ta jak najlepiej eksponowała Twoje wdzięki. Na szczęście eksperci przychodzą z pomocą i podpowiadają jaki typ sukni ślubnej najlepiej pasuje do konkretnej sylwetki.

Kielich

Jeśli Twoja sylwetka jest znacznie szersza u góry, a zwęża się nieproporcjonalnie od pasa w dół to jesteś typem kielicha. Charakterystyczne cechy dla tego typu sylwetki to wąskie biodra i szczupłe nogi. Towarzyszy im nieco obfity brzuszek, ponętny biust i dość masywne ramiona. Aby Twoja figura wyglądała idealnie podczas ceremonii weselnej szukaj sukni z odpowiednim dekoltem, najlepiej dekoltem typu serce. Nie zapomnij o ramiączkach. Te muszą być proporcjonalne do rozmiaru biustu.

Gruszka

Jeśli masz sylwetkę gruszki, to potrzebujesz sukni zdolnej do odwrócenia uwagi od twoich bioder. Musi podkreślać twoją talię i dekolt.

Jabłko

Jeśli masz sylwetkę jabłka szukaj takiego rodzaju sukni, które przyciągną spojrzenia do górnej części ciała, w szczególności na dekolcie. Obowiązkowy jest asymetryczny dekolt. Najlepiej jeśli suknie będzie w kształcie litery „A”. Odpowiednio będą się tez prezentowały suknie z podwyższonym stanem.

Mały biust

suknia ślubna dopasowana

Posiadając mały biust najlepiej wypadniesz w sukni pozbawionej ramiączek. Najlepiej zaprezentujesz się w kreacji bezmarszczonej góry. Odpowiedni efekt zapewni suknia bez pleców lub suknia z dekoltem w łódkę. Co ciekawe, do małego biustu pasują także suknie w stylu imperialnym.

Drobna sylwetka

Jeśli jesteś drobna, to szukaj kreacji za która przemawia prostota. Unikaj dużej ilości ozdób przytłaczających twoją drobną figurę. Szukaj sukni sprawiającej, że będziesz wydawać się wyższa. Suknia ślubna nie może zaburzać naturalnych proporcji. 

Kategorie: Ślub,

Autor

Redakcja eciuszek24.pl

Zespół autorów artykułów składa się z najlepszych stylitów znających branżę modową "od podszewki".