Jak wybrać sukienkę na wesele i tego nie żałować?

Wesele siostry, kuzynki, przyjaciółki lub ciotki to jedna z tych okazji, w czasie których podczas wyboru odpowiedniej sukienki możemy pozwolić sobie na coś więcej niż odrobinę szaleństwa. Jak zatem znaleźć tą najlepszą, a jednocześnie mieć pewność, że nie złamało się żadnej z żelaznych zasad weselnego dress code?

Po pierwsze – oceń swoją sylwetkę

Sukienki na wesele są przygotowywane z myślą o kobietach o zróżnicowanym wyglądzie. Nie ma zatem modeli, które będą idealne dla każdej z nas. Na szczęście, nie jest to wcale problem. Wystarczy, że jeszcze przed zakupem przeanalizujemy swój wygląd i odpowiemy sobie na pytanie o to, z czego jesteśmy zadowolone, a jakie detale wolałybyśmy ukryć. Im bardziej jesteśmy obiektywne, tym większa jest szansa na to, że znajdziemy rozwiązanie bliskie ideałowi.

Po drugie – nie bój się odważnych kolorów

Wesele to nie akademia szkolna, nie musimy więc stawiać na czerń i granat, o ile właśnie tych kolorów nie uważamy za nasze ulubione. Co do zasady, nie zakłada się sukienki w kolorze identycznym z tym, na jaki zdecydowała się panna młoda, żadne inne ograniczenia jednak nie istnieją. Jeśli więc podoba się nam sukienka z dużym dekoltem w kolorze ognistej czerwieni, wesele jest idealnym czasem na jej założenie.

Po trzecie – stosuj triki

Nasze starsze krewne często narzekają, że dzisiejsze sukienki zbyt wiele ukrywają, pamiętajmy jednak, że mogą one także niejedno zakryć. weselna sukienka​Najczęściej są to niedoskonałości naszej figury, których można się poznać w dość nieoczywisty sposób. Jeśli naszym kompleksem jest zbyt mały biust, postawmy na sukienkę z marszczonym dekoltem typu „woda”, bo właśnie takie rozwiązanie optycznie go powiększa. Jeśli zaś podoba Ci się sukienka z małym dekoltem, a jednocześnie obawiasz się, że nie będziesz w niej wyglądała dostatecznie kobieco, postaw na naszyjnik, który przyciągnie wzrok gości.

Po czwarte – baw się dobrze

Jeśli potraktujesz wesele jako okazję do dobrej zabawy i nie będziesz wstydziła się swoich emocji, z pewnością wzbudzisz zachwyt wśród weselnych gości, a to sprawi, że i Twoja kreacja będzie postrzegana jako wyjątkowo atrakcyjna.

Kategorie: Impreza,

Autor

Redakcja eciuszek24.pl

Zespół autorów artykułów składa się z najlepszych stylitów znających branżę modową "od podszewki".