Sukienka na karnawał

Skoro teraz czas karnawału to warto mieć jakieś ciekawe propozycje sukienek na spotkanie jakie w tym okresie nas czekają. Niezależnie od tego gdzie taka impreza będzie się odbywać na pewno interesującym wyborem są sukienki koktajlowe. To estetyka, z której każda kobieta jest zadowolona.

Charakterystyka sukienek koktajlowych

Sukienka tego typu w modzie pojawiła się po II wojnie światowej. Nazwa pochodzi od określenia coctail party, które zostało użyte po wojnie w zakresie przyjęć nieformalnych popołudniowych trwających około 2 godziny. Kobiety zakładały na takie przyjęcia nieformalne stroje, sukienki, które z czasem nazwane były koktajlowymi. Cała impreza odbywała się zaś na stojąco.

Pierwsza tego typu sukienka pojawiła się w roku 1948 i przygotował ją znany projektant Dior. To on również zdecydował o takiej nazwie tych sukienek. Przygotowany przez niego projekt zakładał stworzenie sukienki do połowy łydki. W XX wieku prezentowano sukienki z rozkloszowaną spódnicą, które miały być przeznaczone do tańca. Inaczej to wyglądało niż w przypadku sukienki wieczorowej. Tutaj koktajlowa jest krótsza, lżejsza oraz mniej wytworna niż balowa suknia. To taka kreacja, którą potraktować można jako nieco skromniejszą. Zazwyczaj przygotowana ze szlachetnego połyskującego materiału.

W latach 80-tych minionego wieku inaczej zaczęto oceniać te sukienki, nie była już tak ważna ich długość czy dodatkowe zdobienia. Okazało się, że to właściwie takie sukienki, które można zakładać na co dzień. W ten sposób sukienki tego typu stały się mocno uniwersalne, odpowiednie na różne okazje, które wymagają stroju na wpół formalnego. Począwszy od wesel aż po rodzinne świąteczne spotkania z bliskimi czy nieformalne imprezy.

Cechy sukienki koktajlowej

Niezbyt rozbudowany dekolt, długość w kolano albo długość do połowy łydki. Dużo będzie zależeć od lokalnej mody, która decyduje o tym sukienka koktajlowa​jaka sukienka jest najlepsza, co w danym miejscu sprawdzi się doskonale. Charakterystyczne są między innymi odsłonięte ramiona w takich sukienkach. Mogą się tam znajdować przykładowo również cienkie ramiączka a ramiona powinny być okrywane przez żakiet albo szal.

Jaka sukienka na karnawał?

Jako, że obecnie mamy karnawał warto pomyśleć jakie sukienki karnawałowe dla siebie wybrać. Okazuje się, że tych interesujących odzieżowych propozycji jest bardzo wiele. Wybór sukienki koktajlowej to doskonała decyzja, ponieważ na imprezę karnawałową sprawdzi się doskonale, szczególnie, gdy wybieramy się na bal, który nie wymaga od nas szczególnie rozwiniętego, eleganckiego stroju o wieczorowym charakterze. Wydaje się, że dobrą propozycją będą tak zwane sukienki bombki, które wyglądają dziewczęco i świetnie zaprezentują się na sylwetce kielichu.

Kategorie: Impreza,

Autor

Redakcja eciuszek24.pl

Zespół autorów artykułów składa się z najlepszych stylitów znających branżę modową "od podszewki".